Kook mee met MAX: frisse pastasalade met venkel en doperwten
Publicatiedatum: 30 oktober 2025
Dit gerecht is niet alleen lekker om als avondmaal te eten, maar ook als lunch. Deze voedzame pastasalade wordt extra fris door de smaak van de venkel en de citroen en het ‘zoetje’ wordt hier verzorgd door de doperwten. Sandra voegt ricotta aan de salade toe om het geheel een zacht, romige smaak mee te geven.
(Alle recepten van Kook mee met MAX zijn voor 2 personen)
Ingrediënten:
- 150 gram volkoren penne
- 250 gram diepvries doperwten
- 1 grote venkel
- 125 gram ricotta
- 1 theelepel mosterd
- olijfolie
- 1 citroen (bio)
- peper, zout
- 0,5 peterselie
- 30 gram amandelstiften
Bereidingswijze:
Breng een pan water met een beetje zout aan de kook. Kook de penne volgens de bereidingswijze op de verpakking en voeg de laatste 3 minuten de doperweten toe. Giet af.
Snijd de venkel in flinterdunne reepjes of schaaf het met de mandoline. Bewaar wat van het venkelkruid.
Meng in een kom de ricotta, mosterd en een flinke scheut olijfolie. Rasp en pers er naar smaak wat citroen boven. Breng op smaak met peper en zout. Hak de peterselie en voeg samen met de pasta, doperwten en venkel toe. Roer alles goed door.
Rooster de amandelstiften circa 2 minuten in een droge koekenpan.
Verdeel de pasta over de borden en bestrooi met de amandelstiften. Garneer met wat van het overgehouden venkelkruid.
Eet smakelijk! Kijk hier voor meer recepten. Kook mee met MAX is elke maandag tot en met donderdag rond 12.05 uur te zien op NPO 2 en om 14.15 op NPO 1.
(Foto: © MAX)



