Costa Ricaanse gallo pinto burrito van Sandra Ysbrandy

Costa Ricaanse gallo pinto burrito van Sandra Ysbrandy

Sandra Ysbrandy is onlangs een aantal weken in Costa Rica geweest. Daar doet ze inspiratie op voor dit gerecht: gallo pinto burrito. Het is een traditioneel gerecht, wat bestaat uit rijst en bonen als basis. Sandra verwerkt het in een burrito.

Ingrediënten, voor 4 personen

  • 4 tortilla’s

Gallo pinto

  • 3 bosuien, fijngesneden
  • 2 teentjes knoflook, fijngehakt
  • 1 bosje verse koriander, fijngehakt inclusief de stelen
  • 1 blik (400 gram) zwarte bonen (uitgelekt en afgespoeld)
  • 1 theelepel komijnpoeder
  • 1 theelepel paprikapoeder
  • Snufje chilivlokken (optioneel)
  • 200 gram gekookte zilvervliesrijst (afgekoeld)
  • 2 eetlepels olijfolie
  • Zout en peper naar smaak

Vulling

  • 0,25 rode kool, in dunne reepjes gesneden
  • 1 limoen, uitgeperst
  • 1 sinaasappel, uitgeperst
  • 2 eieren
  • 4 blaadjes little gem
  • 1 avocado, in reepjes gesneden
  • Limoenpartjes voor erbij

Bereiding gallo pinto burrito

Verhit de olijfolie in een grote koekenpan. Voeg de bosui, korianderstelen en knoflook toe en bak tot ze zacht zijn. Voeg de zwarte bonen, komijn, paprikapoeder en chilivlokken toe. Bak 2 tot 3 minuten. Voeg de rijst toe en roer alles goed door. Bak nog 5 minuten. Breng op smaak met zout, peper en een scheutje limoensap. Strooi het fijngesneden korianderblad erover.

Hussel de rode kool met 2 eetlepels olijfolie en het limoen- en sinaasappelsap. Breng op smaak met peper en zout.

Klop de eieren los met een snufje zout. Verhit een beetje olie in een koekenpan en bak een omelet. Snijd in de lengte in vieren.

Stel nu de burrito’s samen. Leg een tortilla op een bord. Schep er een portie gallo pinto op in een brede baan over het midden. Leg hier een blaadje sla op en een reep omelet. Verdeel reepjes avocado en een handje rode kool over de vulling. Rol de tortilla stevig op als een burrito. Serveer met limoenpartjes.

Kijk voor meer recepten van Tijd voor MAX op onze receptenpagina

(Bron: Sandra Ysbrandy. Foto: Dana van Leeuwen)

Geef een reactie