Kook mee met MAX: courgette-zoete aardappelkoekjes met feta-yoghurtsaus

Kook mee met MAX: courgette-zoete aardappelkoekjes met feta-yoghurtsaus

Courgette‑zoete‑aardappelkoekjes zijn een handige manier om groente eens anders te gebruiken. De geraspte courgette en zoete aardappel vormen samen stevig koekjes die erg voedzaam en vullend zijn. Met de heerlijke feta‑yoghurtsaus zijn ze extra lekker. Zo maakt u ze zelf.

(Alle recepten van Kook mee met MAX zijn voor 2 personen)

Ingrediënten

  • 1 kleine courgette
  • 1 kleine zoete aardappel
  • 1 ei
  • 2 eetlepels volkorenmeel
  • 1 theelepel komijnpoeder
  • peper en zout
  • olijfolie
  • 3 eetlepels volle yoghurt
  • 50 gram feta
  • 0,5 bosje verse dille
  • 1 citroen

Bereidingswijze

Schil de zoete aardappel en rasp grof. Was de courgette en rasp deze ook grof. Doe beide groente in een schone theedoek of zeef en knijp er zoveel mogelijk vocht uit – dit is belangrijk zodat de koekjes stevig blijven bij het bakken. Doe de uitgeknepen groenten in een kom. Voeg het ei, de meel, komijnpoeder en peper en zout toe. Meng alles goed tot een stevig, ietwat plakkerig beslag. Voeg eventueel iets extra meel toe als het mengsel te nat is. Verwarm een scheutje olijfolie in een koekenpan op middelhoog vuur. Vorm met een lepel of je handen 6–8 kleine koekjes en druk ze iets plat. Bak ze in circa 8 minuten om en om goudbruin en gaar. Draai ze voorzichtig om met een spatel en laat ze na het bakken uitlekken op keukenpapier.

Prak de feta fijn met een vork. Hak de dille. Voeg de feta en dille toe aan de yoghurt. Rasp en pers de citroen boven de yoghurt. Breng op smaak met peper en zout en voeg een klein scheutje olie toe. Roer goed door. Serveer de koekjes met de yoghurtsaus.

Eet smakelijk! Kijk hier voor meer recepten. Kook mee met MAX is elke maandag tot en met donderdag rond 12.05 uur te zien op NPO 2 en om 14.15 op NPO 1.

(Foto: © MAX)

Geef een reactie