Kook mee met MAX: frisse couscoussalade met komkommer, munt en gekruide amandelen

Kook mee met MAX: frisse couscoussalade met komkommer, munt en gekruide amandelen

Met couscous kunt u eindeloos variëren. Het is een lichte basis die goed combineert met verschillende groenten en kruiden. In dit recept maakt Mounir een frisse couscoussalade met onder andere komkommer, tomaat, verse kruiden en gekruide amandelen.

(Alle recepten van Kook mee met MAX zijn voor 2 personen)

Ingrediënten

  • 150 gram couscous
  • olijfolie
  • 50 gram amandelen
  • 1 theelepel komijnpoeder
  • 0,5 komkommer
  • 2 tomaten
  • 1 lente-ui
  • 1 citroen
  • 0,5 bosje munt
  • 0,5 bosje koriander
  • peper en zout

Bereidingswijze

Bereid de couscous volgens de aanwijzing op de verpakking. Verwarm een scheutje olie in een koekenpan en bak de amandelen circa 3 minuten. Voeg de komijnpoeder en wat zout toe en bak nog circa 1 minuut. Laat afkoelen op een bord.

Snijd de komkommer en tomaat in kleine blokjes en de lente-ui in ringetjes. Hak de munt en koriander fijn. Roer de groenten en kruiden door de couscous. Rasp en pers naar smaak de citroen boven de kom. Voeg olijfolie toe en breng op smaak met peper en zout. Verdeel de salade over borden en bestrooi met de amandelen.

Eet smakelijk! Kijk hier voor meer recepten. Kook mee met MAX is elke maandag tot en met donderdag rond 12.05 uur te zien op NPO 2 en om 14.15 op NPO 1.

(Foto: © MAX)

Geef een reactie