Kipköfte met tahin-yoghurtdip van Paulami Joshi.

Kipköfte met tahin-yoghurtdip van Paulami Joshi

Deze kipköfte met tahin-yoghurtdip van Paulami Joshi is een variant van de traditionele Turkse köfte. In het gerecht wordt de specerij urfa biber gebruikt. Dit geeft het geheel een rokerige en licht pittige smaak. De dip is juist weer romig en fris met een wat aardse smaak. Dus dat past perfect bij elkaar.

Ingrediënten, voor 4 personen

  • 1 kilo kipgehakt
  • 3 eetlepels Griekse yoghurt (10 procent vet)
  • 3 eetlepels olijfolie
  • 2 teentjes knoflook, fijngesneden
  • 4 theelepels komijnpoeder
  • 2 eetlepels urfa biber (een specerij)
  • 100 gram panko of paneermeel
  • 2 theelepels zout
  • 1 theelepel versgemalen zwarte peper
  • 5 gram munt, grof gesneden
  • 1 krop little gem, in losse bladeren
  • platbrood, om te serveren
  • 1 citroen, in partjes
  • 250 gram tahin-yoghurtdip (zie recept 2)

Extra nodig

  • (platte) satestokjes

Bereiding kipköfte

Meng in een ruime kom de kip met de yoghurt, olijfolie, knoflook, het komijnpoeder, de urfa biber, de panko of het paneermeel, het zout en de zwarte peper. Meng goed. Dek af en laat 30 minuten marineren in de koelkast.

Verdeel het mengsel in 12 porties van gelijke grootte en draai er balletjes van. Steek een

satéstokje in een balletje en knijp het mengsel over het stokje uit tot een langwerpige kebab. Maak zo alle gehaktspiesjes.

Verhit een grillpan op hoog vuur. Gril de kebabs rondom in 10 tot 15 minuten door en door gaar. Draai ze af en toe zodat het vlees een mooie gegrilde buitenkant krijgt.

Bestrooi met de munt. Serveer met de little gem, het platbrood, de citroenpartjes en de tahinyoghurtdip.

Tahin-yoghurtdip voor bij de kipköfte

Ingrediënten

  • 75 gram wit sesamzaad
  • 3 eetlepels extra vierge olijfolie
  • 1 theelepel zout
  • 1 teentje knoflook, grof gesneden
  • 150 gram Griekse yoghurt (10 procent vet)
  • 1 eetlepel (vers) citroensap
  • 50 gram granaatappelpitten
  • 1 theelepel zoet paprikapoeder
  • 5 gram bladpeterselie, fijngesneden

Extra nodig

  • keukenmachine

Bereiding tahin-yoghurtdip

Rooster het sesamzaad in een droge koekenpan op laag vuur in 5 minuten rondom lichtbruin. Maal het geroosterde sesamzaad in de keukenmachine tot een kruimelige pasta. Voeg terwijl je blijft mixen 2 eetlepels olijfolie en het zout toe. Blijf mengen tot het sesamzaad olie begint los te laten, het wordt hierdoor na ongeveer 10 tot 12 minuten een gladde pasta. (Dit is de tahin, ook te gebruiken voor bijvoorbeeld hummus en baba ganoush).

Voeg de knoflook, yoghurt en het citroensap toe en meng tot een gladde dip. Verdeel de dip over een ondiepe kom, druppel de resterende eetlepel olijfolie eroverheen en garneer met de granaatappelpitten, het paprikapoeder en de peterselie. Lekker om te serveren bij snackgroenten, met platbrood of met crackers.

Kijk voor meer recepten van Tijd voor MAX op onze receptenpagina

(Bron: Paulami Joshi. Foto: Sven Benjamins)

Geef een reactie