Maffe Meesterwerken #15: de Oranjes vechten om aandacht in deze ‘bad trip’
Publicatiedatum: 16 april 2025
Wie is het meisje met de ballon van Banksy? Waarom glinsteren de ogen van de soldaat in de achtergrond van De Nachtwacht? In de podcastserie Maffe Meesterwerken van Omroep MAX bespreken kunsthistorici Paul Rem en Cathelijne Blok niet de schilderijen, maar de – niet zo – gewone mensen die we terugvinden tussen de lijsten van toonaangevende werken. Ze vertellen verhalen die niet te horen zijn in musea. In aflevering 15: de Oranjes vechten om aandacht in deze ‘bad trip’.
Generaties Oranjes
Vanwege de naderende Koningsdag neemt Paul ons mee naar zijn thuishonk Paleis Het Loo, waar hij een enorm werk presenteert. Generaties aan Oranjes staan hierop in één ruimte, maar in welke volgorde? En waarom hebben sommigen geen gezicht? Het werk The Family van Helen Verhoeven is te zien in Paleis Het Loo, en hier online op Facebook.
Beluister aflevering #15:
De podcast Maffe Meesterwerken is vanaf dinsdag 7 januari 2025 te beluisteren op NPO Luister en hier op MAX Vandaag. Elke week een nieuwe aflevering! Ga voor meer informatie en uitleg over podcasts naar maxvandaag.nl/podcast.
(Foto: © MAX)
