Masterclass Gabriël Metsu

De Gezonken Meesters Masterclass 3: Gabriël Metsu

Wil jij, net als de kunstenaars uit het programma, zelf aan de slag met de gezonken kunstwerken? Volg dan een exclusieve Masterclass. In deze videoserie krijg je tips en instructies van Pieter Roelofs en Abbie Vandivere. Zij nemen je stap-voor-stap mee. Er zijn 6 masterclasses, die aansluiten op de televisieserie. Dit is de derde Masterclass: Gabriël Metsu.

Op het verloren wek van Gabriël Metsu zien we een dienstmaagd met een haas in haar hand. Een typerend schilderij van een nistafereel. De haan op de vensterbank suggereert een poelier, maar de dieren symboliseren in de 17e-eeuwse schilderkunst vaak erotiek en verlangen. Dit geeft het schilderij een onderliggende, ondeugende boodschap. Het werk speelt met de balans tussen ogenschijnlijke onschuld en verborgen betekenissen. De haas en de haan representeren begeerte en verlangen, wat een diepere laag toevoegt aan het tafereel.

Over Gabriël Metsu

Gabriël Metsu was een artistieke kameleon die voortdurend inspiratie haalde uit het werk van andere kunstenaars zoals Gerard ter Borch, Gerard Dou en Jan Steen, en deze elementen eigen maakte. Ondanks zijn vroege dood op jonge leeftijd (nog geen veertig), liet hij een indrukwekkend en divers oeuvre achter.

Accepteer de cookies om dit element te weergeven.

Zelf aan de slag?

Geïnspireerd geraakt door de Masterclass van Pieter Roelofs en Abbie Vandivere? Ga dan zelf aan de slag met de gezonken werken. Verstuur een foto en maak kans op een plek in het publieksmuseum:

Stuur je werk in

Over de Gezonken Meesters

Naast het zesdelige televisieprogramma en een extra documentaire is er ook een online expositie, een interactieve schatkaart en zijn er deze Masterclasses over de schilders en hun werken. De Gezonken Meesters, gepresenteerd door Dionne Stax, is vanaf zondag 19 januari 2025 om 20.25 uur te zien bij MAX op NPO 1.

Bezoek de website

Geef een reactie