Kook mee met MAX: zoete wortel-pastinaakcrumble met speculaaskruiden

Kook mee met MAX: zoete wortel-pastinaakcrumble met speculaaskruiden

Mounir maakt een heerlijk ontbijt in Kook mee met MAX. Namelijk de zoete wortel-pastinaakcrumble met speculaaskruiden. Het is voedzaam en ook nog eens vol van smaak. Benieuwd hoe u het zelf maakt? Dit is het recept.

(Alle recepten van Kook mee met MAX zijn voor 2 personen)

Ingrediënten:

  • 50 gram volkorenmeel
  • 40 gram amandelmeel
  • 2 eetlepel kokos
  • 1 eetlepel suiker
  • 40 gram koude boter
  • 1 pastinaak
  • 1 wortel
  • 1 peer
  • 1 eetlepel koek- en speculaaskruiden
  • 1 eetlepel honing
  • 2 eetlepel creme fraiche

Bereidingswijze:

Verwarm de oven voor op 180 graden. Doe in een kom de volkorenmeel, amandelmeel, kokos, suiker en koude boter. Kneed met de handen tot grove kruimels. Zet de kruimels in de koelkast.

Schil de pastinaak. Rasp de pastinaak en wortel en doe in een ovenschaal. Snijd de peer in kleine blokjes en voeg samen met de speculaaskruiden en honing toe. Roer goed door. Bestrooi hier de kruimels over en bak de crumble in circa 30 minuten goudbruin en gaar. Serveer met de creme fraiche.

Eet smakelijk! Kijk hier voor meer recepten. Kook mee met MAX is elke maandag tot en met donderdag rond 12.05 uur te zien op NPO 2 en om 14.15 op NPO 1.

(Foto: © MAX)

Geef een reactie