Kook mee met MAX: gegrilde spitskoolsteaks met zoete aardappelpuree en zwarte bonen
Publicatiedatum: 6 november 2025
Dit keer geen echte steak, maar een spitskoolsteak. Door de spitskool te snijden in dikke plakken, te krijgen en ze te roosteren in de oven, krijgen ze een heerlijke smaak. Op bord ziet het er net uit als een echte steak. Mounir serveert er puree van zoete aardappel en zwarte bonen bij.
(Alle recepten van Kook mee met MAX zijn voor 2 personen)
Ingrediënten:
- 1 kleine spitskool
- olijfolie
- 1 tl gerookt paprikapoeder
- 1 tl komijnpoeder
- 500 g zoete aardappel
- klontje boter
- 1 blik zwarte bonen à 150 gram
- 0,5 bosje koriander
- 1 rode peper
- 1 limoen
- zout, peper
Bereidingswijze:
Verwarm de oven voor op 220 °C.
Snijd de spitskool in dikke plakken en leg ze op een bakplaat. Besprenkel met olijfolie en bestrooi met paprikapoeder, komijnpoeder, zout en peper. Rooster circa 25 minuten in de oven.
Breng een pan water met een beetje zout aan de kook. Schil de zoete aardappel en snijd in blokjes. Kook in circa 10 minuten gaar. Giet af en stoom droog. Stamp met een klontje boter tot puree. Breng op smaak met peper en zout.
Spoel de bonen af. Hak de koriander. Snijd het pepertje in dunne ringetjes. Meng in een kom de bonen met de koriander en peper naar smaak. Voeg wat olijfolie toe en breng op smaak met peper en zout. Rasp en pers er naar smaak wat limoen over.
Verdeel de puree over de borden. Serveer met de spitskool en bonen. Druppel er wat olie over.
Eet smakelijk! Kijk hier voor meer recepten. Kook mee met MAX is elke maandag tot en met donderdag rond 12.05 uur te zien op NPO 2 en om 14.15 op NPO 1.
(Foto: © MAX)



