Kook mee met MAX: gestoofde kip met venkel en sinaasappel
Publicatiedatum: 7 oktober 2025
Een traditionele, en nog steeds heel goede, combinatie zijn kip, venkel en sinaasappel. De anijsachtige smaak van de venkel combineert perfect met het zoet-frisse van de sinaasappel en de neutrale smaak van de kip. Mounir maakt er een overheerlijke stoofschotel van.
(Alle recepten van Kook mee met MAX zijn voor 2 personen)
Ingrediënten:
- 150 gram kippendijfilet
- 1 rode ui
- 2 venkels
- olijfolie
- 1 eetlepel ras el hanout
- peper, zout
- 1 sinaasappel
- 50 gram zwarte olijven (ontpit)
- 300 milliliter water
- 1 groentebouillonblokje
- 150 gram parelcouscous
- klontje boter
- 50 gram veldsla
Bereidingswijze:
Snijd de kippendijfilet in grove stukken. Pel de ui en snijd in halve ringen. Snijd de venkel in dunne plakken.
Verwarm een scheut olijfolie in een hapjespan en bak de kip rondom bruin in circa 3 minuten. Breng op smaak met de ras el hanout, peper en zout. Voeg de ui en venkel toe en bak circa 5 minuten. Pers de helft van de sinaasappel uit boven de pan en voeg de olijven toe. Schenk het water in de pan en verkruimel het bouillonblokje erboven. Laat met de deksel op de pan circa 25 minuten zachtjes stoven. Voeg eventueel een klontje boter toe om de saus iets dikker te maken.
Breng een pan water met een beetje zout aan de kook. Kook de parelcouscous volgens de bereidingswijze op de verpakking. Giet af en voeg een klontje boter toe. Rasp de sinaasappel boven de parelcouscous en roer de veldsla erdoor. Breng op smaak met peper en zout.
Verdeel de parelcouscous over de borden en verdeel er de gestoofde kip en groente naast.
Eet smakelijk! Kijk hier voor meer recepten. Kook mee met MAX is elke maandag tot en met donderdag rond 12.05 uur te zien op NPO 2 en om 14.15 op NPO 1.
(Foto: © MAX)



