Sybrand Niessen en Martine van Os, Tijd voor MAX

Beeld & Geluid opent De Schatkamer in speciale uitzending van Tijd voor MAX

Omroep MAX staat op dinsdag 26 mei 2026 op radio en tv in het teken van de lancering van De Schatkamer: het nieuwe online platform van Beeld & Geluid. Hiermee wordt het Nederlandse media-erfgoed voor iedereen toegankelijk. De officiële opening door minister van OCW Rianne Letschert is live te volgen tijdens een speciale uitzending van Tijd voor MAX.

Opening van De Schatkamer

Met de opening van De Schatkamer kunnen Nederlanders opnieuw kennismaken met het rijke verleden van de Nederlandse media. Dit jaar bestaat de Nederlandse televisie 75 jaar. De speciale uitzending van Tijd voor MAX staat volledig in het teken van televisiegeschiedenis en iconische mediaherinneringen. Presentatoren Martine van Os en Sybrand Niessen ontvangen onder anderen minister Rianne Letschert, directeur van Beeld & Geluid Eppo van Nispen tot Sevenaer, Irene Moors, Karin Bloemen en Sosha Duysker.

Herinneringen ophalen

Bekende en minder bekende Nederlanders delen bijzondere herinneringen aan televisieprogramma’s van vroeger en laten unieke attributen en archiefbeelden zien. Zo vertelt Sosha Duysker over haar bijzondere band met Sesamstraat en haalt Irene Moors een memorabel televisiemoment terug. Ook muziek speelt een belangrijke rol tijdens de uitzending. Karin Bloemen brengt een speciaal lied ten gehore. Ze wordt begeleid door pianist Bernd van den Bos, die ook herkenbare televisietunes laat klinken.

Op radio en tv

Niet alleen op televisie, maar ook op de radio besteedt Omroep MAX aandacht aan De Schatkamer. NPO Radio 5 zendt de hele dag live uit vanuit Beeld & Geluid.

Goeiedag Haandrikman! – van 06.00 – 09.00 uur bij MAX op NPO Radio 5
Radio-icoon Frits Spits is te gast. Hij haalt bij Bert Haandrikman zijn favoriete radio- en televisieherinneringen op.

Lunch Lekker met Daniel Dekker – van 12.00 – 14.00 uur bij MAX op NPO Radio 5
Daniel Dekker ontvangt Robert ten Brink als medepresentator.

De Avondstart – van 18.00 – 20.00 uur bij MAX op NPO Radio 5
Simone Walraven is gedoken in het archief en laat unieke opnames horen.

De uitzending van Tijd voor MAX in het teken van de opening van De Schatkamer is te zien om 17.10 uur bij MAX op NPO 2. 

(Foto: © MAX/Janita Sassen)

Geef een reactie