Sfeerbeelden van het WK darts in Alexandra Palace

De sportcolumn: eindejaarstraditie is voorbij, want waar is ‘The Bronzed Adonis’ gebleven?

Voetbal, wielrennen, Formule 1, hockey, schaatsen, atletiek, rugby: de ware sportliefhebber heeft elk weekend wel genoeg om van te genieten. Maar waar moeten we nu echt voor thuisblijven? Onze analisten Robbert en Hein blikken op deze plek vooruit op het sportweekend.

Alvast een vooruitblik op PSV-Feyenoord?

Robbert: Het WK 2034 wordt weer een omstreden wintergebeuren in de woestijn met vooraf en tijdens veel aandacht in de media voor mensenrechten. Laten we het maar gauw over Feyenoord hebben, dat in tegenstelling tot PSV dinsdag swingend door de Champions League trekt.

Hein: Tja, een PSV in normale doen wint gewoon van Stade Brest, de nummer 11 in Frankrijk, hoe geweldig landgenoot Marco Bizot ook stond te keepen. Maar PSV was niet in normale doen, integendeel zelfs, net zo nonchalant als in de verloren topper tegen Ajax. Feyenoord is buitengewoon wisselvallig dit seizoen, maar in de Champions League staan ze er gewoon weer. Ik heb wederom genoten. En over PSV en Feyenoord gesproken, die hebben in de competitie nog niet tegen elkaar gespeeld toch?

Robbert: Ik besef dat ik nu 1 weekend verder kijk: maar in deze vorm zouden de Rotterdammers volgende week, wanneer de uitwedstrijd tegen PSV op het programma staat, de competitie weer kunnen openbreken.

Hein: Dan gaan we er voor het gemak van uit dat PSV dit weekend bij Heerenveen wint. En Feyenoord thuis van Heracles Almelo. Volgende week, vlak voor de kerstdagen, krijgen we inderdaad nog een kraker: PSV-Feyenoord. Benieuwd welk gezicht de bezoekers uit Rotterdam dan weer laten zien. Maar genoeg voetbal, wat staat er nog meer te gebeuren dit weekend?

Wat hebben de handbaldames en de voetbalheren gemeen?

Robbert: Nog naar de Nederlandse handbaldames gekeken, Hein? Laatst op deze plek hadden jouw tijdelijke vervangster Sharmila en ik het over het doorselecteren van bondscoach Henrik Signell. ‘Oranje zonder Estevana Polman, oei, oei, als dat maar goed gaat,’ was de teneur in de media vooraf. En het is best goed gegaan. Helaas net niet de halve finale gehaald. Vanmiddag is de wedstrijd om de 5e en 6e plaats, uitgerekend tegen Zweden, Signells vaderland.

Hein: Toch nog even een bruggetje naar het voetbal, want dit is precies wat Ronald Koeman niet heeft gedaan voor het EK van vorige zomer. De voetbalheren zijn toen iets verder in het toernooi gekomen dan de handbaldames nu, maar eigenlijk trek ik in beide gevallen dezelfde conclusie: redelijk, maar niet top. Want de handbaldames moesten woensdag winnen in die allesbeslissende wedstrijd tegen Denemarken, maar dat zat er eigenlijk geen moment in.

Robbert: Over naar de hockeyvrouwen. Altijd top én in ontwikkeling. Zondag spelen ze in het Argentijnse Santiago del Estero tegen Duitsland in de FIH Pro League. Wordt het weer Yibbi Jansen-time? Ramt ze er weer een paar strafcorners in?

Hein: Stel dat Yibbi 10 strafcorners op vader Ronald, in zijn goede tijd, af zou mogen vuren: hoeveel zouden er dan ingaan?

Robbert: Dat hangt ook af van de kwaliteit van de lijnverdedigers. Ik zou eerder een uitdaging zien in een 1 op 1, in zo’n moderne shoot-out met een dribbel op de keeper af. Dan zouden ze zeer aan elkaar gewaagd zijn denk ik. Over keepers gesproken, mag ik toch nog 1 keer terug naar het voetbal?

Hein: Uiteraard mag dat, als ik straks maar tijd over heb voor mijn favoriete sport.

Robbert: Ik zag 2 ex-AZ-keepers deze week in de Champions League: Marco Bizot schitterde tegen PSV, terwijl de Deen Peter Vindahl op slechts 1 goede redding viel te betrappen tegen Feyenoord. Moet die Bizot niet weer eens opgeroepen worden als reservedoelman van Oranje, een positie die hij jarenlang bekleed heeft? Zonder te hoeven antwoorden, mag jij nu gaan darten, Hein.

Einde van een traditie: waar is ‘The Bronzed Adonis’?

Hein: Die ene favoriete sport van mij inderdaad. Want zondag gaat het grote feest weer beginnen, het WK in Alexandra Palace! Michael van Gerwen hikt nu al een paar jaar tegen zijn 4e wereldtitel aan, maar dat wordt elk jaar lastiger. Luke Humphries, Luke Littler, Michael Smith, Gerwyn Price, onze rising star Gian van Veen, good old Raymond van Barneveld, ze zijn er allemaal bij.

Robbert: Is er ook nog een afwezige held?

Hein: Zeer zeker, de 60-jarige Steve Beaton – wereldkampioen in 1993 en in het bezit van één van de allermooiste bijnamen in de sport: The Bronzed Adonis – is er ditmaal niet bij. Deze gebronsde adonis gaat de shafts nu definitief van zijn pijlen halen, einde carrière dus. Toch jammer, zo’n mooie eindejaarstraditie die hiermee ten einde is gekomen.

Robbert: Dan wil ik het ook nog hebben over een grote afwezige. Maar dan wel in een andere sport. Zondag is de wereldbeker veldrijden in Namen. Het wachten is nog altijd op de rentree van Mathieu van der Poel. Of slaat hij dit seizoen dan echt een keer over? Al 6 keer op rij was dit interessante modderbad trouwens al een prooi voor de Nederlandse vrouwen. Vorig jaar was er zelfs sprake van een ‘clean sweep’, met het hele podium oranje gekleurd. Ceylin del Carmen Alvarado won toen voor Puck Pieterse en Lucinda Brand.

Hein: En zijn er nog liefhebbers van verbroken wereldrecords? Hen verwijs ik door naar de WK kortebaanzwemmen in Boedapest. Stukjes van 25 meter zwemmen in plaats van stukjes van 50 meter, het levert veel snellere tijden op. Kortom, we hoeven ons niet te vervelen tijdens de donkere dagen.

(Foto: David Cliff/EPA)

Geef een reactie