De sportcolumn: groot Champions League-succes Feyenoord en PSV, maar lachen de Italianen het laatst?
Publicatiedatum: 21 februari 2025
Voetbal, wielrennen, Formule 1, hockey, schaatsen, atletiek, rugby: de ware sportliefhebber heeft elk weekend wel genoeg om van te genieten. Maar waar moeten we nu echt voor thuisblijven? Onze analisten Robbert en Hein blikken op deze plek vooruit op het sportweekend.
Nederland-Italië in de Champions League: 2-0
Hein: Nou Robbert, ook zo genoten van Nederland-Italië deze week? Een zwaarbevochten 2-0 voor Nederland, met dank aan Feyenoord en PSV.
Robbert: O, zeker wel. Bij AC Milan dacht men al binnen te zijn na de vroege kopgoal van ‘overloper’ Giménez tegen Feyenoord. Maar dat was buiten de latere gelijkmaker van Carranza gerekend, niet alleen kneiterhard gekopt, maar ook een beauty zoals de bal nog even ‘de onderkant van de lat kuste’. En in Eindhoven werd Juventus de maat genomen door een eindelijk weer eens ontketend PSV. Daar was de mooiste goal overigens wel voor de club uit Turijn, dat langeafstandsprojectiel van buiten de 16 van Timothy Weah.
Hein: Zou je Theo Hernández dan ook een overloper noemen? Want deze Franse back van AC Milan heeft Feyenoord wel heel nadrukkelijk een handje geholpen. Zo’n opzichtige schwalbe maken, terwijl je al een gele kaart op zak hebt, je moet maar op het idee komen… Feyenoord en PSV zijn dus verdiend door in de Champions League, allebei ten koste van een Italiaanse club. Voor het eerst sinds 2006, dat is alweer 19 jaar geleden, zitten er weer 2 Nederlandse clubs bij de laatste 16. Maar misschien lachen de Italianen alsnog het laatst, ook al hebben zij nog maar 1 club over.
Robbert: Dat was een héél lelijke fopduik van Hernández, maar de absolute koning op dit gebied was Charlton Vicento in de wedstrijd Ajax-ADO uit 2009. ‘Schwalbe of the Century’ heet die op YouTube. En terecht! Als tegengif moet je dan nog even naar de eerste goal van PSV kijken, een waar kunststukje van Perišić met medewerking van linksbuiten/hitmaker Noa Lang, die ouderwets zijn voeten liet spreken.
Hein: Inderdaad, ikzelf vind die goal van Perišić nog net iets mooier dan die van Weah junior. En ik weet ook een nóg mooiere schwalbe dan jouw ‘Schwalbe of the Century’. Peter Wisgerhof in hetzelfde stadion, namens FC Twente in de Johan Cruijff Schaal van 2011, gelukkig ook nog terug te vinden via YouTube.
Hoe gaat het verder met Feyenoord en PSV in de Champions League?
Robbert: Zeker de houterigste schwalbe, qua uitvoering. En niet eens in het strafschopgebied, ook dát nog! Ik bescheur me. Jij suggereert dat Inter Milaan dat ook weleens zou kunnen gaan doen, als laatst overgebleven Italiaanse club in de Champions League. Wetende dat de nimmer tegenvallende Denzel Dumfries daar speelt, acht ik dat bepaald niet uitgesloten. ‘Don’t mess with Denzel,’ weten ze in elk geval bij zijn vorige club PSV als geen ander. Maar Feyenoord kan vandaag Inter ook loten. 1 van de 2 krijgt met hen te maken.
Hein: Inderdaad, er zijn slechts 2 scenario’s, net als bij de vorige loting met Feyenoord en PSV. Het wordt Feyenoord-Arsenal en PSV-Inter Milaan óf Feyenoord-Inter Milaan en PSV-Arsenal in de volgende ronde. Hoe dan ook, dat wordt een pittige opdracht voor beide clubs. Of zoals onze zuiderburen dat zo mooi kunnen zeggen: ‘een ander paar mouwen’. Maar die wedstrijden zijn volgende maand pas, dus laten we voor nu het voetbalblokje afsluiten. Door met het wielrennen, want over een week beginnen de voorjaarsklassiekers alweer. Het peloton is deze week alvast aan het warmdraaien in de Algarve. Tenminste, dat doen de renners die niet de verkeerde kant op zijn gestuurd, vlak voor de finish…
Welke sporten zijn er nog meer te zien?
Robbert: Ik heb het gezien, Hein. Het zag er heel knullig uit. Minstens de helft van het peloton nam de verkeerde weghelft en sprintte achter het publiek langs. Op de juiste weghelft reed de gelauwerde Italiaanse tijdritspecialist Ganna intussen gedecideerd naar de zege. Maar de overwinningsbloemen werden hem direct ontnomen door de jury, die de uitslag ongeldig verklaarde. Daar vonden ze deze ontknoping kennelijk wat minder hilarisch dan wij tweeën.
Hein: Inderdaad, kijk vooral deze ‘sprint’ nog even terug. Je weet niet wat je ziet, hallucinante beelden. En voor de liefhebbers: deze ronde van de Algarve gaat nog door tot zondag, te bekijken op Eurosport. En jij voelt mijn 2e kijktip waarschijnlijk ook al aankomen. Morgenmiddag gaat het Zeslandentoernooi (rugby) weer verder, de liefhebber kan terecht op Ziggo Sport of de BBC.
Robbert: Er is ook weer heel veel Wereldbeker schaatsen dit weekend. Gaan Femke Kok en Jenning de Boo in Polen weer verder waar ze gebleven waren in Heerenveen vorige week? Mooi om te zien hoe die 2 bezig zijn. En dan is er ook nog skiën en snowboarden in elke denkbare variant dit weekend
Hein: Nog belangrijker: gaan ze volgend jaar in Milaan verder met waar ze in Heerenveen gebleven zijn? Dat is de volgende stip aan de horizon, nu de lente alweer voor de deur staat. Dit weekend is ook het NK atletiek indoor in Apeldoorn, zonder Femke Bol, maar met Lieke Klaver en nog veel meer grote namen.
Robbert: Die koestert snode plannen om haar prijzenkast met goud aan te vullen bij afwezigheid van Femke Bol. Gelijk heeft ze.
Hein: Als zij maar wel de goede kant op wordt gestuurd, in de laatste meters voor de finish…
In de sportcolumn van MAX Vandaag blikken redacteuren Robbert en Hein (en soms een gast), tevens analisten en experts, op deze plek wekelijks vooruit en terug op alles wat er op sportgebied te beleven is. Lees hier alle sportcolumns.
(Foto: Marco Bertorello/AFP)