We zijn er Bijna! 2025: Martine, Ger en Evelyne zijn in Collioure in een bar met bijzondere schilderijen
Publicatiedatum: 9 september 2025
Tijdens dit seizoen van We zijn er Bijna! reist presentator Martine van Os met 30 kampeerders en 1 teckel rond in zuidwest Frankrijk. In aflevering 4 gaat Martine met reisleiders Ger en Evelyne op stap. In Collioure, een plaats aan de Middellandse Zee, bezoeken ze een bijzondere bar.
Collioure: een ontmoetingsplaats voor jonge schilders
In deze bar hangen namelijk veel schilderijen aan de muur. En dat zijn niet zomaar schilderijen. Hier hangen werken van wereldberoemde kunstenaars, zoals Matisse, Dalí en Picasso. In de beginjaren van de 20e eeuw is Collioure namelijk een populaire ontmoetingsplaats voor jonge schilders. Financieel hebben die het nog niet zo goed, dus wanneer ze iets eten en drinken in de bar, betalen ze niet met geld. Ze betalen met hun kunst en laten een schilderij achter.
Wie hangt waar?
Bijna elk stukje muur binnen in de bar hangt vol. Van kleinere tot grotere schilderijen. Maar de Picasso’s en Dalí’s, die zult u niet zo snel meer vinden binnen. De originele werken van de beroemdste schilders liggen veilig opgeborgen in een kluis in Collioure. In een fotoboek zijn deze werken nog wel te bewonderen.

Verder in deze aflevering
De groep met kampeerders staat tussen de hoge bergen van de Pyreneeën in de dwergstaat Andorra. Nog één keer zoeken ze de hoogte op. Met een kabelbaan en stoeltjeslift gaan ze naar de top van Arcalis. De fitste kampeerders maken een wandeling naar een panoramisch monument. Dit is een grote, ronde loopbrug die als het ware zweeft boven de besneeuwde toppen. Het geeft een spectaculair uitzicht, maar is voor sommigen toch nét ietsje te veel van het goede.
Later verplaatst de groep zich richting de oostkust van Frankrijk, onder andere dus naar Collioure. De benjamin van de groep, teckel Yessy ontdekt steeds meer. Zo ziet hij voor het eerst de zee en ontdekt de deining van het water.
Aflevering 4 van We zijn er Bijna! is te zien op 9 september 2025 om 20.30 uur op NPO 1. Kijk hier voor meer verhalen en nieuws over We zijn er Bijna!. Wilt u alle afleveringen terugkijken, ga dan naar NPO Start.
(Foto: MAX)



