Duur 09:05
Gepubliceerd op 10 februari 2026

Huisarts Iris de Vries over de 400.000 mensen die niet weten dat ze diabetes type 2 hebben: “We zijn veel ongezonder gaan leven de afgelopen 50 jaar”

Nederland kampt met een veel grotere diabetescrisis dan gedacht; naast de 1,2 miljoen mensen bij wie diabetes type 2 is vastgesteld zijn er ook nog 400.000 mensen die diabetes type 2 hebben zonder het te weten. In het tv-programma Tijd voor MAX schuift huisarts Iris de Vries aan om erover te vertellen. Hoe kan het bijvoorbeeld dat mensen niet in de gaten hebben dat ze rondlopen met diabetes type 2? En hoe kom je erachter dat je de ziekte hebt? 

Hoe veel risico loopt u? Doe de Diabetes Risicotest

Het Diabetes Fonds wil mensen met een hoog risico op diabetes type 2 eerder opsporen en met persoonlijke leefstijladviezen ondersteunen. Hiervoor hebben zij een test ontwikkeld, die aantoont hoe groot het risico is. Naar aanleiding van de testuitslag wordt een advies gegeven, dat uiteenloopt van leefstijltips tot het bezoeken van de huisarts.

U kunt de Diabetes Risicotest hier doen

Het fragment begint na 1.42 minuten

Geef een reactie

Bekijk ook

Meer